Son zamanların en önemli problemi saç dökülmesi ve seyrek saç sorunu!

 

Geçmişten günümüze başta erkekler olmak üzere birçok insanın en önemli problemi saç dökülmesi ve seyrelen saçlar sonucunda oluşan kellik sorunudur.  Bu görüntüyü ortadan kaldıracak birçok çözüm yolu denenmiştir.  Başta saç ekimi olmak üzere çeşitli ilaçlar, şampuanlar ve bitkisel yöntemler ile bu sorun ortadan kaldırılmaya çalışılmıştır.

 

Son yıllarda saç tozları bu soruna çözüm olarak üretilen ürünlerin başında gelmeye başlamıştır. Üstelik bu çözüm kellik, saç dökülmesi, seyrek saç görüntüsü gibi sorunlar yaşayan insanların ilgisini çekmiş ve bir süre sonra vazgeçilmez saç gürleştirici ürünler haline gelmiştir.

 

Genel olarak toppik saç fiberi ya da topik saç tozu olarak bilinen bu ürünlerin çeşitli markalarca piyasaya sürüldüğü bilinmektedir. Toppik, fixplant, luis bien, hsr, dermmatch, k-max, topaxx vb. markaların çoğu saç fiberleri üzerine çeşitli ürünler sunmuş ve seyrek saçlara çözüm arayışına girmişlerdir. Bu ürünlerin bazıları keratin, bazıları hayvansal, bazıları ise bitkisel içeriklere sahiptir.

En çok bilinen saç fiberlerini şu şekilde sıralamak mümkün;   

 

Toppik Saç Tozu: İçeriği keratinden oluşmaktadır. Toppik saç tozlarının ilki olarak bilinir. Uygulama yapıldıktan sonra seyrek bölge keratin lifleri ile kapatılmış olur. Bugün en çok reklam veren firmadır bu yüzden fiyatı oldukça pahalıdır. Fiyatının yüksek olması ve alternatif ürünlerin çoğalmasından dolayı insanlar tarafından daha az tercih edilmeye başlamıştır. Ayrıca internet üzerinde farklı satış sitelerinde çokça taklit ve sahte ürünü bulunduğu için alınırken seçkin eczaneleri ve resmi sitesi tercih edilmesi için dikkat edilmesi gerekmektedir.

            

FixPlant Saç Fiberi:  İçeriği ipek fiberlerinden oluşmaktadır. Son yıllarda oldukça yükselişe geçmiş ve tercih edilen bir üründür. Toppik markasına eşdeğer kalitede bir üründür. 11 renk seçeneğine sahiptir. FixPlantın fiyatı toppik saç tozuna göre daha uygundur. En önemli özelliği doğal renk uyumu ve saç tellerine tutunarak saç dibine çökmemesidir. İpek flementlerden oluşan bitkisel bir saç fiberidir. Firma saç tozu sahasını yoğun takip ve markaj  sayesinde taklit ve sahte ürünü bulunmamaktadır. İnternet üzerinden satışı olan fixplant resmi satış bayilerinden ve seçkin eczanelerden temin edilebilmektedir.

            

DermMatch Saç Kapatıcı: Suda çıkmayan özelliği sayesinde insanların ilgisini çektiği görülmektedir.  Saç tozu kullananların en büyük sıkıntısı mevsimsel değişimlerde sonbahar – kış mevsimlerinde  (yağmur, kar, rüzgâr)  yaz mevsiminde (terleme, denize ve havuza girme) ortaya çıkmaktadır. DermMatch bu soruna çözüm olarak piyasaya çıkarılan kremsi kapatıcıdır. Fakat fiyatının yüksek olması insanların bu ürüne yönelmesini zorlaştırmaktadır.

 

FixDeep Yeni Nesil Saç Tozu: Slikonize talktan oluşan bir kapatıcıdır. En önemli özelliği suda çıkmamasıdır. DermMatch ile benzer bir yapıya sahiptir fakat fiyat olarak çok daha uygundur. FixPlant markasının satışa sunduğu saç kapatıcı üründür. Sudan kesinlikle etkilenmez. Saç dibini eşsiz bir şekilde kapatır ve gür bir görüntü oluşturur. FixPlant ile FixDeep’in bir arada kullanılması önerilmektedir.

 

FixWhite Beyaz Kapatıcı:  FixPlant markasının satışa sunduğu bir diğer ürün FixWhite saç kapatıcısıdır. Bu ürün koyu renk saç rengine sahip kişilerin saç, sakal, bıyık ve faullerini kapatmak amacıyla üretilmiş özel formülü sayesinde anında saçların doğal halini almasını sağlamaktadır. Pratik kullanımı ve boyutunun küçüklüğü günlük hayatta insanların tercih ettikleri ürünlerden biri haline getirmiştir.

 

Luis Bien Saç Gürleştirici Sprey:  İçeriği aeresolbazlıdır. Son dönemlerde piyasaya sunulmuş kapatıcı saç spreyidir.  İlk zamanlar suda çıkmayan özelliği ile baya rağbet görmesine rağmen yağmur ve rüzgârda boya şeklinde akma durumu söz konusu olduğu için bugünlerde fazla tercih edilmeyen bir saç topiği olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Saç Gürleştiricilerin Kullanım Süresi:

           

Saç fiberlerinin kullanım süresi saçın seyrekliğine göre değişmekle birlikte 30/45 gün arasındadır. 

 

Toppik  /  FixPlant Saç Gürleştiricilerinin Kullanımı:

           

 Saç fiberlerini uygulamak pratik ve basittir. Öncellikle saçın kuru olmasına özen gösterilmeli ve uygulama öncesinde saça istenilen şekil verilmelidir.  Daha sonra saçın 2-3 cm yukarısından şişeyi paralel olarak tutarak aşağı-yukarı silkeleyerek uygulama yapılır. Seyrelmiş saç uygulama sırasında tozla doldurularak kapatılır ve seyrek saç görünümü ortadan kalkar. Son olarak uygulanan saç tozuna sabitleyici saç spreyi sıkılır ve işlem tamamlanır. Saç topikleri sadece şampuan yardımıyla saçtan çıkmaktadır. 

 

Toppik, topik, toppik, topik, toppik, topik, toppik, topik, dermmatch, dermmatch, fixdeep, fixdeep, saç tozu, saç tozu, saç gürleştirici, saç gürleştirici, saç gürleştirici, saç dolgunlaştırıcı, saç seyrekliği, saç dökülmesi,